• Şuradasınız
  • Anasayfa
  • Genel
  • Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi Seferlere 24 Ocak’ta Başlıyor

Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi Seferlere 24 Ocak’ta Başlıyor

Budo - Bursa Deniz Otobüsleri işletmesiBudo - Bursa Deniz Otobüsleri işletmesi sonunda; Bursa kendine yakışanı edinmeyi başardı yıllar öncesinde olması gerekiyordu ama bunada şükür. İdo artık aklını başına alsın, benim burdan Bursalı hemşerilerimize tavsiyem ido yu kullanmayı bırakıp budo yu kullanmalarıdır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine Bursa – İstanbul arasında deniz ulaşımının sağlanması amacıyla kurduğu Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi seferlere 24 Ocak’ta başlıyor. Bursa ve İstanbul’dan karşılıklı iki seferle yolcu taşımaya başlayacak olan BUDO’nun biletleri hem internet üzerinden hem de belirlenen Bursaray gişelerinden 18 Ocak Cuma gününden itibaren satışa çıkarılıyor.

Bursa’yı her açıdan ulaşılabilir bir kent haline getirmek amacıyla yeni yollar açmaktan raylı sisteme kadar her alanda önemli yatırımları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine deniz taşımacılığını da başlatıyor.

İDO’da özelleştirmenin ardından yaşanan dinamik fiyat uygulamaları, sefer saatlerindeki değişiklikler gibi bir çok konudan şikayetçi olan vatandaşların talebi üzerine Burulaş bünyesinde Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi’ni (BUDO) kuran Büyükşehir Belediyesi, iki geminin yolcu taşımaya hazır hale getirilmesinin ardından 24 Ocak’ta ilk seferi başlatıyor. Mudanya’dan saat 07.00 ve 15.30, İstanbul Kabataş’tan da saat 10.30 ve 18.30 olmak üzere günde iki sefer olarak başlatılan yolculuklarla ilgili biletler de 18 Ocak Cuma gününden itibaren satışa çıkarılıyor.

Yolcu ücretleri bir kişi 18 TL ve öğrenci 14 TL olarak belirlenirken, İstanbul’a ulaşım için BUDO’yu tercih eden vatandaşlar biletlerini, www.burulas.com.tr adresli internet sitesi üzerinden, Mudanya ve Kabataş İskelelerinden ve Bursaray’ın Şehreküstü ve Üniversite istasyonlarından alabilecekler.

Vatandaşlar istedi biz yaptık

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mudanya İskelesi’nde yolcu taşımaya hazır olarak bekleyen Hüdavendigar gemisi ile iskele binasını gezdi. Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy’dan son hazırlıklar hakkında bilgiler alan Başkan Altepe, üç gemi satın aldıklarını, bir gemiyi de kiraladıklarını belirterek, 4 gemi ile yolcu taşımacılığını başlattıklarını söyledi.

İki geminin Mudanya’ya geldiğini, iki geminin bakımlarının da yurt dışında devam ettiğini dile getiren Başkan Altepe, ilk seferin 24 Ocak Perşembe günü sabah 07.00’de Mudanya’dan başlatılacağını kaydetti. İlk etapta karşılıklı iki seferle ulaşımın sağlanacağını ve talep doğrultusunda sefer sayılarının artırılabileceğini kaydeden Başkan Altepe, “Deniz seferleri konusunda halkımızdan büyük talep geldi. Halkımız istedi, biz yaptık.

Halkımızın Bursa İstanbul arasında sağlıklı, kaliteli ve hizmetin öne çıktığı bir yolculuk yapması için her türlü fedakarlığı yaptık. Gerek yolcuların iskeleye gelmesi, iskeleden kent merkezine ulaşım, gemi içi servis hizmetleri gibi konularla ilgili tüm hazırlıklarımızı yaptık. Gemi içindeki büfeleri BESAŞ işletecek. Bizim tek hedefimiz var o da en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmeti vermek. Bu noktadan özellikle Bursalılardan kendi gemilerine sahip çıkmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla